Strony

czwartek, 12 czerwca 2014

Dwa razy więcej radości- dwa razy więcej korzyści z zabawy

Dziś uczestniczyłyśmy wraz z innymi blogerkami w warsztatach organizowanych przez Hewlett Packard.
 
Tematem naszego spotkania były talenty dzieci. Myślę, że jest to zagadnienie dość kontrowersyjne w dobie inwazji rozmaitych zajęć dodatkowych.
 
W jaki sposób rozpoznać talent?
 
Jak go pielęgnować?
 
Jak rozwijać talenty?

 
Warsztaty na ten temat przeprowadziła Pani Ewa Nowak- pedagog, terapeuta, pisarka
 
Spotkałyśmy się w świetnym miejscu- Formy kolory. Powiem szczerze, że nigdy wcześniej tu nie byłam. Miejsce bardzo przypadło mi do gustu. Jeżeli jeszcze nie znacie tej kafejki z szeroką ofertą kreatywnych atrakcji dla dzieci to  polecam.
 
 
A co się działo na warsztatach? Podobała mi się metoda przeprowadzenia tego spotkania. Pani Ewa podczas nauki starała się angażować nasze wszystkie zmysły (co jak wiadomo ułatwia naukę), a przez praktykę mogłyśmy sobie wszystko utrwalić. Pokazywała jak w bardzo prosty sposób zachęcać dziecko do rozwijania swoich zdolności. Mówiła też, o tym żeby otaczać dziecko od małego sztuką (tak też mówi M.Montessori), a nie plastikowymi wizerunkami bajek z Disneya.
 
 
Ogromnie spodobał mi się cytat z materiałów: "Najlepsze co możesz zrobić, żeby wychować dziecko utalentowane, to sprawić żeby dziecko samo chciało zostać kimś, kto ma talent."
 
A teraz pewnie się zastanowicie, co z tym wspólnego ma firma HP, która ma w swojej ofercie drukarki i urządzenia wielofunkcyjne? Otóż, dzięki takiemu sprzętowi możemy archiwizować prace dziecka, powielać, podpisywać, tworzyć kolaże. Możemy również drukować różnego rodzaju karty pracy, drukować reprodukcje obrazów i np. tworzyć z nich puzzle. Pomysłów jest masa!  Ja też już zaczynam Lilce tworzyć karty do wydruku. Możecie ściągnąć i wydrukować stąd
 
A teraz relacja foto:
 
 

                                     

Ale był szał- pomieszała wszystkie...
 
Nasze utalentowane dzieci


 
Poznajecie kogoś?
 

5 komentarzy:

  1. Jak ja się cieszę, że poznałam te dzieciaki już teraz, na chwilę przed wielką sławą;) buziaki

    OdpowiedzUsuń
  2. Super warsztaty, coś poczytać w temacie trzeba bo póki co poznaje temat młodszego dziecko: "robienie zadymy" :)))
    Pozdrawiamy!

    OdpowiedzUsuń